dogrucevaplarguzelisler

Doğru cevaplar, güzel işler

Çalıştığınız bir ajans var ve bir türlü sizi tam olarak anlamadıklarını, günlerce oyaladıklarını mı düşünüyorsunuz? Öncelikle işe onların gözünden bakmayı deneyelim. Siz sektörünüze, ürününüze yada vermiş olduğunuz hizmete çok hakimsiniz. Ancak karşınızdaki kişinin sizin kadar ilgili donanımlı olmasını bekleyemezsiniz.

Ki öyle olsa şu anda büyük ihtimalle sizin yerinizde oturuyor olurdu. Gelelim vakit kaybı yaşamamak ve en iyi hizmeti alabilmek için dikkat edilmesi gereken noktalara;

Doğru brief nedir?

İletişimin en temel sorusu bizim için yol gösterici olacaktır.

5N1K Kuralı

  1. Ne: Neyi tanıtmak istiyoruz?
  2. Nerede: Projenin gösterileceği mecralar?
  3. Nasıl: Hangi yolla yapmak gerekir?
  4. Ne zaman: Projenin yayın tarihi?
  5. Neden: Çalışmanın amacı nedir?
  • 1K: Kim: Hedef kitlemiz kim? Hangi yaş aralığına hitap etmek istiyoruz? Ürünümüz ya da  hizmetimiz ile kim ilgilenir ve onların satın alma alışkanlıkları nelerdir?

Tüm bu sorulara cevap vererek gönderdiğiniz iş mailleri, ajansınızın size en yaratıcı içerikler ile size dönüş sağlayacağından emin olabilirsiniz.

 

Deadline dündü!

Ajanstan verimli dönüş alabilmek için dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan bir diğeri de doğru zamanlama. 3 gün içerisinde çok yaratıcı bir çalışma beklemek herkes için haksızlık olacaktır. İşlerinizi niteliğine göre bazen aylar bazen de haftalar önce brief vermek ajansın o işe çok daha fazla zaman ayırmasına yardımcı olacaktır. Yayın tarihine 15 gün kala bir reklam filmi istemek ya da 2 gün içerisinde ödüllük ilan talebi 🙂 sizi sonuçsuz bırakacaktır.

Unutmayın; yaratıcılık ilhama dayalıdır. İlhamın ise bir kuralı yoktur.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir