blog2

Hareketin Dinamiği

İlk bakış çok önemlidir ya hani, ilk göz göze gelinen an, ilk fark edilen ve süzülen dakikalar, ilk temas ve sonrası. Bir de şöyle düşünün; gözünüze takılan ilk ürün.

Aslında normal hayatta deneyimlediğimiz şeyler dijital dünyada kendine yer bulmaya başladı. Dijitalleşme markalar için her geçen gün inanılmaz yeniliklerle devam ederken içerik üretmek de bir o kadar can alıcı durumda. Markanın kurumsal kimliğine göre bulunacağı mecra kadar içeriklerinin ne kadar çarpıcı olacağı da çok önemli.

Artık Sıkılıyoruz

İnsanlar artık gelenekselleşen reklam anlayışından sıkılmış durumda. Kendinizden yola çıkın. En son hangi reklamı çok beğendiniz ve aklınızda yer etti? Ve bu reklamı hangi mecrada izlemiştiniz? Televizyonda mı internet ortamında mı? Elbette ikisini kafa kafaya kıyaslamak çok doğru bir yöntem değil fakat burada anlatmaya çalıştığım şey izlediğimiz videoların, yani hareketli içeriklerin popülaritesi. Ortalama olarak günde altı saatimizi sanal dünyada geçirdiğimizi düşünürsek aslında cevap çok da uzakta değil. Sahiden hala eve gidip televizyonu açan var mıdır?

Sosyal medyada durum bundan ibaret. Odağımız videolar. Normal akışın içerisinde bir fotoğrafa bakmak ve beğenmek için oldukça yaratıcı, ilgi çekici bir çalışma olması gerekmekte. Fakat bir videoyu en azından ilk 5 saniye izliyoruz. Geri kalan 55 saniyeyi iyi değerlendirmek ve hedef kitleyi yakalamak ise yaratıcılığa kalıyor. Burada ise devreye saksıyı ne kadar çalıştırdığınıza ve kiminle çalıştığınız giriyor. Estetik bakış açısı herkese nasip olan bir nimet ne yazık ki değil. Bunun dışında profesyonel çekime elbette önem vermekte fayda var.

Kısacası videolar güven veriyor, ilgi çekiyor ve arama motorlarının hoşuna gidiyor. Müşteriyi yakaladığın anda yükselen, “içeriğin ruhuna dokunmak” diye işte buna diyoruz. İletişimin yani mesajın en net verildiği video içerikler, ister tanıtım videosu olsun ister lansman içeriği isterseniz proje odaklı bir çalışma ya da rutin sosyal medya post içeriğiniz; mutlaka tercih etmeniz gereken, dijitalin olmazsa olmazı, eli ayağı olmuş durumda. O halde videoları sevelim, çekelim, ihmal etmeyelim. 

Etiketler:
Bir Sonraki Yazı

Seven Sevilir

Bir Önceki Yazı

Bu Tuttu Burdan Devam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir