ilk-adim-kurumsal-kimlik

İlk adım: Kurumsal kimlik

İşletmelerin bir çok masrafının bulunduğu kuruluş aşamasında kurumsal kimlik kalemi de önemli bir rol oynuyor. Tasarım konusunda pek çok alanda olduğu gibi kurumsal kimlik tasarımı içinde farklı fiyatlandırma politikaları ile karşılaşmak mümkün. Peki nedir, nedendir bu hizmetin fiyatlandırma politikasının değişkenlik göstermesi?

Reklam sektörü içerisinde birbirine benzeyen iş kolları vardır. Kurumsal kimlik ihtiyacınızı matbaacınız ile çözümlemeye çalışırsanız farklı, freelancer ile çözümlemeye çalışırsanız farklı, konusunda tecrübeli bir reklam ajansı ile çözümlemeye çalışırsanız farklı bütçelerle karşılaşmanız mümkün. Tabi burada markanızı teslim etmek için seçiminiz önem kazanıyor.

Kurumsal kimlik tasarımı bir yatırımdır. Markanız adına büyük bir sermayedir.

Kurumsal kimlik, kurumunuzun imzasıdır. Kurumsal kimlik, güvenilirlik oluşturmak için stratejik bir kaynaktır ve yeni iş çevrelerinde rekabet avantajı sağlamaktadır. Kurumunuzun diğerlerinden ayırt edilebilmesi, rekabet ortamında rakiplerinizden öne çıkmanızı sağlamak için kurumsal kimliğe ihtiyaç vardır.

Image Source: Mariam Awad

Kurumsal kimlik, şirket imajının görsel olarak anlatılmasıdır. Bu görsellik şirket logosu, şirketin çalışma yerleri, binaları, üniformaları, broşürleri, flamaları, bilboardları, antetli kağıtları, kartvizitleri, zarfları vb. gibi reklamlar aracılığıyla sağlanır.

Öncelikli olarak kendi bütçenizi belirlemenizde ve kurumsal kimlik hizmeti veren kreatif ajans arayışıyla başlamanızda fayda var. Çalışma aşaması, ihtiyacınız olan çalışmaları kurumsal kimlik kılavuzu biçiminde talep edip etmeyeceğinize göre değişir. Bu yüzden öncelikli olarak markanız için kullacak çalışmaları belirlemeniz konusunda da profesyonel bir destek almalısınız.

Müşterilerimizle yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda, kendi çalışmalarımız için alternatifler oluşturarak sunduğumuz hizmet karşılığında neleri gerçekleştireceğimiz yönünde bir yol izlemeyi tercih ediyoruz.

Bir Sonraki Yazı

Kullanıcı uygulamayı neden siler?

Bir Önceki Yazı

Android uygulama geliştirmeye test güdümlü yaklaşım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir